ÇADIR VE KONAKLAMA

ÇADIR VE KONAKLAMA

Tesisimizde ister kendi çadırınızı, isterseniz tesisimizdeki çadırlarımızı kullanarak konaklayabilirsiniz. Tesisimiz sadece çadır kamp olarak hizmet vermektedir. Bungalov veya taş ev bulunmamaktadır. Çok büyük karavan olmaması durumunda sınırlı sayıda karavan kabul edilmektedir. Tesisimiz rezervasyonsuz çalışmamaktadır. Rezervasyonunuzu önceden yaptırmanız önemle rica olunur.

ULAŞIM

ULAŞIM

Kazdağlarının eteklerinde Kızılkeçili köyünün üstünde, köye 2500 metre mesafede olan tesisimize çam ve zeytin ağaçları arasında geçen bir yolculuk ile kolayca ulaşabilirsiniz. Tesisin yolu asfalt ve sorunsuzdur.

Not: Navigasyonla gelmeniz durumunda ilk önce Akçay’ı seçin daha sonra konumumuzu google haritalardan işaretleyin böylelikle tesisimize hiç bir tali yola sapmadan kolaylıkla varabilirsiniz.

ELEKTRİK

ELEKTRİK ÜRETİMİ

 Tesisimiz enerji ihtiyacını güneş enerjisi ve jeneratör ile sağlamaktadır. Enerji panelleri ve şarj üniteleri ihtiyacınız olan ışık ve enerjiyi 7/24 size ulaştırabilecek kapasitededir. Oluşturulmuş priz ünitelerinden telefon,tablet ve bilgisayarlarınızı ücretsiz olarak şarj edebilirsiniz. Çadırlara ayrıca elektrik verilmemektedir.

ATEŞ ALANI

ATEŞ ALANI

Ateş, kampın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Ateş alanımız etrafında sohbet edip müzik yapabilir, keyifli vakit geçirirken küçük atıştırmalıklarınızı pişirebilirseniz. Tesisimizin belirli alanları dışında ateş ve mangal yakmak kesinlikle yasaktır. Özellikle yazın sıcak aylarında kamp alanında yangın riski nedeniyle, ayrıca birarada yaşama kültürünün desteklenmesi için vejeteryan ve duman sevmeyen dostlara saygı kapsamında kamp işletmesi tarafından alınmış bir karardır. Saygı gösterilmesi önemle rica olunur.

ATIK

GERİ DÖNÜŞÜM VE AYRIŞTIRMA

Geri Dönüşüm bizim için önemli bir konudur. Alan içinde evrel atıklar ile çöpler ayrıştırılmaktadır. Çöplerinizi atarken lütfen ayrıştırarak çöp kutularına atmanız önemle rica olunur.

WC

TUVALETLER

Tesisimiz doğal su kaynaklarından temin ettiği su dolayısıyla asla su kesintisine uğramaz.Tuvaletlerimiz gün içinde devamlı temizlenip havlu ve peçeteleri yenilenmektedir. Bilinçli kullanım sürece tuvaletlerimizde temizlik konusunda kesinlikle problem yaşanmamaktadır. Tesisimizde toplam 4 tane tuvalet bulunmaktadır. Bunlardan 1 tanesi sadece Kadınların kullanımına ait tuvalettir. 1 tanesi ortak kullanıma açık engelli tuvaleti. 2 tuvalet’te ortak kullanıma ait tuvaletlerdir. Bir problemle karşılaşmanız durumunda çalışan personele mutlaka bildirmenizi rica ederiz. RAHATINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ.

DUŞ

SOĞUK VE SICAK DUŞ İMKANI

Sıcak ve soğuk su imkanı ile duşlarımız doğal su kaynaklarından temin edilen su dolayısıyla asla su kesintisine uğramaz. Toplam 2 adet ortak kullanım duşumuz mevcuttur. Gece çok geç saatler dışında duşlarımızda sıcak su imkanı bulunmaktadır. Temizlik ve Sıcak su probleminiz olduğunda tesis personeline söylemeniz yeterlidir. RAHATINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ…

7/24 HİZMET VE DETAYLAR

 

7/24 HİZMET VE DETAYLAR

Yaz sezonu içinde haftanın 7 günü 24 saat açık olan tesisimizdeki konaklama ve yiyecek içecek hizmetlerden istediğiniz an faydalanabilirsiniz. Bahar aylarındaki konaklama tarihleri ve kamp guruplarının toplu katılımı için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Kamp gruplarına tesisimiz 4 mevsim açıktır. Kamp giriş saatleri konaklayan konuklarımızın rahatsız olmamaları için sabah 09.00 dan sonra, gece ise 23.00 dan öncedir. Bu konuda lütfen anlayışlı olamaya gayret edelim. RAHATINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR.

ÇOCUK ATÖLYESİ

ÇOCUK ATÖLYESİ

Çocuklarınız doğa içinde keşfetmenin heyecanını yaşarken onlar için organize ettiğimiz atölye çalışmalarıyla kendilerini keşfetme ayrıca eğlenme olanağı sağlıyoruz. Onlar eğlenip öğrenizken, sizde dinlenme olanağı buluyorsunuz.

YÜRÜYÜŞ - TREKKING

 

YÜRÜYÜŞ VE TREKKİNG

Tesisimizin yakın çevresinde başka bir yerleşim birimi yoktur. Çevresi çam ve zeytin ağaları ile dolu bir çok farklı yürüyüş parkuru ve keşif heyecanı sizleri bekliyor. Tabiki bunun en önemlisi Sütüven Şelalesi 500 metre, Hasanboğuldu göleti 1000 metre dir.

SANAT

 

S A N A T

 Doğaya yakın alanlarda verimliliğin arttığı gerçeğinden dolayı, sanat kampları bizler için kaçınılmaz bir hizmet oluyor . Tüm sanat etkinliklerinizi, workshoplarınızı, eğitim, konser, seminer ve sergilerinizi de kapsayan bir çok etkinliğinizi kapsayan olanakları sizlere sunuyoruz. Bu bağlamda tesisimiz de belirli günlerde sanat aktiviteleri yapılmaktadır. Tek yapmanız gereken bizi sosyal medyadan takip edip bu günlerde tesisimizde bulunmanız. Tiyatro ve Atölye Çalışmaları, Sinema,Panel, Resim ve karikatür atölyeleri bunlardan sadece bağzıları

DOĞAL YAŞAM

 Günlük egzersizlerinizi ve sporunuzu kentin karmaşasından uzak, oksijene ve doğaya yakın bir ortamda yapmanın keyfine varacaksınız. Kazdağı milli parkı eteklerinde bulunan tesisimiz bölgenin doğal zenginliklerine ve farklı canlı türlerinin izlerine sadece bir adım uzaklıktadır. Tesisimizin çevresi 1 metre taş duvar üzerine 120 cm yüksekliğinde mikron tel ile çevrilmiştir. 

NEFES TERAPİSİ

 

NEFES TERAPİSİ VE BEDENSEL FARKINDALIK

Nefes terapisi, beden egzersizleri, hızlı ve derin nefes alışlarla kana, alışık olduğu seviyenin üzerinde yüksek oranda oksijen yüklemeyi esas alır.

Nefes teknikleriyle bedenin enerji akışı hızlandırıldığı anda toksinler, atık enerjiler, daha önceden sıkışıp kalmış zihinsel blokajlar, negatif duygular, bastırılmış arzu ve istekler hareketlenmeye başlıyor. Doğru nefes tekniği ile bu negativiteler dışarıya atılıyor. Tesisimize önceden başvurmanız durumunda Nefes Koçu temin edilmektedir

MEDİTASYON YOGA

YOGA & MEDİTASYON

 Bireysel ya da grup halinde içsel dengenize uzanan yolculuğa kentin karıştırıcılarından uzak ve köklere yakın bir alanda devam etmeniz için tesisimiz gerekli tüm olanaklara sahiptir. Yoga ve meditasyon kamplarınızı, eğitimlerinizi gerçekleştirebileceğiniz. Gruplar için tesisimize önceden başvuru yapmaları durumun da koç temin edilmektedir.

HAMAK ve SEDİRLER

HAMAK ve SEDİRLER

Tesisimiz içerisindeki Sedir ve Hamaklar ortak kullanım için sizlerin konforu düşünülerek hazırlandı. KONFORUNUZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ…

MANGAL & BARBEKÜ

MANGAL & BARBEKÜ 

Kendi hazırladıklarınızı pişirip yiyebileceğiz ücretsiz barbekü alanımız mevcuttur. Kömürünüz olmaması durumunda tesisten ücret karşılığı kömür temin edebilirsiniz. İsterseniz restaurantımızdan barbekü ızgara çeşitlerimizden menüye bakıp sipariş verebilirsiniz.

NOT: Barbekü ve ateş alanı dışında ateş yakmak, mangal ve semaver yakmak kesinlikle yasaktır. Anlayışınız için teşekkürler.

YEMEK

YİYECEK İÇECEK HİZMETİ

Tesisimizde organik ve doğal ürünlerle bezenmiş açık büfe ve serpme kahvaltı her sabah bulunmaktadır. Menemen ve sahanda yumurtalarımız kendi yetiştirdiğimiz tavukların doğal yumurtalarından yapılmaktadır. Yiyecek ve içecek menümüz bir çok yöresel ve evrensel tada yer vermektedir. Sokak lezzetleri üzerine fast food, yaş mantı, el açması gözleme, ızgara çeşitleri mezeler ve salatalar bunlardan bağzılarıdır. Ayrıca cafe hizmeti verilmektedir. Hizmet saatlerimiz: Yiyecek olarak 09.00 ile 22.00 saatleri arası, soğuk içecek 24.00 a kadar temin edilebilir.

TOPLANTI VE ÖZEL GÜNLER

TOPLANTI VE ÖZEL GÜNLER

Toplantılarınız, özel günleriniz ve kutlamalarınız için Sinevizyon,ses ve ışık sistemleriyle  doğayla içiçe oluşturulmuş altarnatif bir alan. 

HASANBOĞULDU

 

HASANBOĞULDU

Kazdağı Milli Parkı eteğinde bulunan tesisimiz, Hasan Boğuldu Efsanesinde bahsedilen yol üzerindedir. Efsanede adı geçen doğa harikası Sütüven Şelalesine 500 metrelik yürüme mesafesi ile en yakın konaklama alanıdır.

HASANBOĞULDU EFSANESİ

 
 HASANBOĞULDU EFSANESİ
 
Edremit pazarı, şimdi olduğu gibi yüzyıllar önce de Çarşamba günleri kurulurdu. Etraftaki köylüler ürünlerini pazara getirip satar, ihtiyaçlarını alarak köylerine dönerlerdi. Zeytinli köyünün yakışıklı delikanlısı Hasan’ın babası ölmüş, anasının ve kendisinin karnını doyurabilmek için baba mesleği bahçıvanlığı devam ettirmekte idi. Yetiştirdiği sebze ve meyveleri, Edremit pazarına götürüp satıyor, ihtiyaçlarını alıp köyüne dönüyordu. O gün pazarın kalabalığı içerisinde bir kız görmüştü, çok güzel, alımlı bir kızdı,  uzun süre gözleri ile onu takip etti. Giysilerinden obalı olduğu anlaşılıyordu, sırtında heybesi bir şeyler satmaya uğraşıyordu. Kızı gözden kaybetmişti fakat hayali gözünün önünde duruyordu, evlenme çağı da gelmişti. Güzel düşlere dalıp gitmişti. Birden, kendisine seslenildiğini fark etti, kafasını kaldırdığında güzel kızı karşısında görmüştü. Eli ayağı birbirine dolaşmıştı, şaşkınlıktan ne yapacağını şaşırmıştı. Bu halini gören kız gülmeye başlamış, daha da güzelleşmişti. Hasan kendisinden istenilenlerin en iyilerini seçip verdi. Kıza kim olduğunu sordu. Adının Emine olduğunu ve Zeytinlinin üstündeki obalarda oturduklarını öğrendi. O da Hasanı fark etmişti. Her Çarşamba Emine peynirin ,sütün ,yoğurdun,balın en iyisini, Hasana getiriyor, Hasanda sebzenin en iyisini ona veriyordu. Pazardan, Zeytinliye kadar beraber dönüyorlar, Zeytinliden sonra Emine obaya varabilmek için üç sat daha yürüyordu.
Emine ile Hasan birbirlerini sevmişler ve evlenmeye karar vermişlerdi. Hasanın annesi evine bir can yoldaşı geleceği için sevinmişti. Fakat Emine’nin ailesi, obada hiçmi kendine uygun delikanlı bulamadığını, ovalının obada yaşayamayacağını söyleyerek karşı çıkmışlardı. Emine ısrar edince, Hasanın kırk okka ( altmış kilo ) tuzu sırtında obaya çıkarabilirse yiğitliğini göstereceğini ve herkesin onu damat olarak kabul edeceğini söylemişlerdi.
Emine, Hasana durumu anlatır. Başka yapacak bir şey olmadığını anlayan Hasan, sevdiğine kavuşmak için tuz çuvalını sırtına alır ve yola düşerler. Bahçıvanlık yaptığı için Hasan bu tür bir yüke alışkın değildi. Beyobaya vardıklarında yorulmaya başlamıştı. Şimdiki Sütüven şelalesine vardıklarında, yol dere içerisinden gidiyordu, taşların üzerinden atlayarak geçiyordu, yorulmuştu, tuz sırtını yakmaya başlamıştı, daha geldikleri kadar yol vardı. Gök büvete vardıklarında gücü tükenen Hasan, yere düşer. Emine, Hasanı yüreklendirmeye çalışarak gelecek iyi günleri anlatır, fakat Hasan kalkamaz. Emine’ye buralardan kaçmayı, başka yerlerde yaşamayı teklif eder. Emine obasına söz vermiştir. Kendisinin bile rahatlıkla taşıdığı çuvalı taşıyamayan kişiyi obaya nasıl götürebilirdi. Hasanın yalvarmalarına aldırmaz, çuvalı omzuna alarak obanın yolunu tutar. Hasan “ senin obana varamıyorum, kendi köyüme de varamam, beni bırakma” diye yalvarır. Emine, Hasanın sesi kulaklarında çınlayarak yoluna devam eder. Obaya vardığında pişman olur. Geri dönmek ister. Fakat fırtına çıkar, şiddetli yağmur yağmaya başlar. Ailesi bu havada onu ormana bırakmaz, sabah olunca gitmesini söylerler.
Emine sabahı zor eder, ilk ışıklarla, Gökbüvet’e koşar fakat Hasan yoktu. Zeytinliye annesine, Edremit’e koşar, Hasanı kimseler görmemişti. Hasanın sesi kulaklarında çınlayan Emine, mecnun gibi, dere boyunca onu arar durur. Obasına da dönmez.Günler sonra Gökbüvet’te, Hasan’ın gömleğini ve ona verdiği çevreyi bulur. Sana kavuşmaya geliyorum Hasan’ım diyerek kendini Gökbüvetin başındaki çınara asar. O günden sonra Gökbüvetin adı Hasanboğuldu, Gökbüvete bakan çınara da Emine Çınarı denmektedir.
KAZDAĞLARI MİLLİ PARKI

http://www.kazdagimilliparki.com/

SARIKIZ EFSANESİ

SARIKIZ EFSANESİ

Sarıkız, Çanakkale iline bağlı Ayvacık’ın bir köyünde ailesi ile yaşarken, küçük yaşta annesi vefat eder. Babası Sarıkız’a “Biliyorsun anneni çok severdim, burada çok hatırası var, anneni unutmam zor oluyor. Buradan göçelim” der ve Kaz Dağları’nın eteğindeki Güre köyünün yakınlarındaki Kavurmacılar köyüne gelerek yerleşirler.